Mamy nowego pracownika. Dr Edyta Żmurkow zasili szeregi Katedry Polityki Ekonomicznej.

Dr Edyta Żmurkow to badaczka, analityczka oraz absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Zasili ona zespół Katedry Polityki Ekonomicznej Uniwersytetu Łódzkiego.

fot. archiwum dr Edyty Żmurkow

Dr Żmurkow tak opisuje swoje dotychczasowe doświadczenia naukowe i praktyczne:

- W pracy naukowej interesuje mnie problematyka rynku pracy w kontekście innowacyjności, rozwoju regionalnego oraz zmian wywołanych postępem naukowo-technicznym. Brałam udział w projektach badawczych dotyczących m.in. sytuacji na regionalnych rynkach pracy, tworzenia systemów informacji dla edukacji oraz prognoz zatrudnienia. Pracę naukową łączę z praktyką – na co dzień pracuję w Regionalnym Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, gdzie zajmuję się prowadzeniem badań i analiz na temat procesów zachodzących w obszarze integracji społecznej i zawodowej na potrzeby właściwego profilowania wsparcia i projektowania usług społecznych.

Materiał źródłowy: dr Edyta Żmurkow
Redakcja: mgr Anna Rutkowska